يكشنبه 12 ارديبهشت 1395   05:05:15
ساختار اداره کل
خدمات الکترونیکی
آمار و اطلاع رسانی
سامانه بازرسی آسانسور
1391/12/20 يكشنبه روند « درخواست بازرسي آسانسور » در استان اصفهان مکانيزه شد به گزارش روابط عمومي اداره کل استاندارد استان اصفهان طي مراسمي از سامانه الکترونيک « درخواست بازرسي آسانسور » رونمايي شد .
دراين مراسم که باحضور مديرکل استاندارد استان اصفهان و شرکتهاي بازرسي آسانسور داراي تاييد صلاحيت و شرکتهاي نصاب داراي پروانه طراحي و نصب برگزار شد ، از عمليات سامانه الکترونيک « درخواست بازرسي از آسانسور » که اخيراً در پايگاه اطلاع رساني اداره کل استاندارد اصفهان به آدرس www.isirisf.ir قرارداده شده است ، رونمايي گرديد .
به گفته شفيعي مديرکل استاندارد استان اصفهان ، اين سامانه اقدامي مثبت در جهت تحقق دولت الکترونيک و کم کردن هزينه هاي حمل و نقل شهري جهت مراجعه فيزيکي شهروندان و مالکان آسانسور مي باشد و از سويي ضريب خطا و احتمال تخلفات را نيز در مواجهه درخواست کنندگان بازرسي آسانسور با شرکتهاي بازرسي کننده را بسيار کاهش مي دهد .
وي در خصوص فرايند درخواست بازرسي آسانسور از طريق اين سامانه گفت : از آنجا که صدور پروانه پايان کار ساختمان ها توسط شهرداري ها منوط به صدور تأييديه ايمني و کيفيت آسانسور توسط اداره کل استاندارد مي باشد ، لازم است مالکان ساختمانهايي که داراي آسانسور هستند و يا فروشندگان آسانسور با مراجعه به سايت اين اداره کل از طريق سامانه ي مذکور درخواست خود را به صورت الکترونيک ارائه کنند و پس از دريافت نام و مشخصات شرکت بازرسي کننده آسانسور که در همان لحظه توسط سامانه معرفي مي شود ، به آنجا مراجعه نمايند .
مهندس شفيعي با اشاره به خطرآفرين بودن آسانسور هايي که قبل از سال 83 نصب شده و تاييديه استاندارد ندارند ، گفت : براساس گزارشات مستند و معتبر سازمان آتش نشاني ، بيشترين مشکلات و تهديدات در ساختمانهاي بزرگ و مجتمع هاي مرتفع ، متوجه آسانسورهاي غيراستاندارد است و به جرأت ميتوان گفت تعداد بسيار زيادي از آسانسورهايي که قبل از سال 83 نصب شده اند غير استاندارد مي باشند و لازم است مالکان اين ساختمانها اعم از خصوصي و دولتي ، در اسرع وقت با مراجعه به همين سامانه ، درخواست بازرسي هاي فني مبني بر استاندارد سازي آسانسور خود را ارائه نمايند .
وي عملکرد آسانسورها را يک فرايند مکانيکي که شديداً قابل فرسايش و مستهلک شدن است برشمرد و افزود : اگر تاکنون براي آسانسورهاي قديمي و مصرف کنندگان آنها اتفاق ناگواري رخ نداده ، لطف خدا بوده و نمي توان با اين توجيه از زير بار بازرسي آسانسور هاي قديمي که پيش از سال 83 نصب شده اند شانه خالي کرد ؛ چرا که پرداخت هزينه ي مختصر بازرسي فني توسط مالکان و رفع عيب کردن آنها ، در واقع تضمين کننده ي سلامتي و امنيت جاني آنان خواهد بود .
مديرکل استاندارد استان اصفهان با بيان اين نکته که ديگر اجازه توسعه و افزايش تعداد شرکتهاي بازرسي آسانسور را در استان نمي دهيم ، گفت : تا کنون 5 شرکت بازرسي آسانسور توسط اين اداره کل در استان تاييد صلاحيت شده که تا پيش از اين خودشان بازاريابي کرده و يا درخواست کنندگان مستقيماً به آنان مراجعه مي کردند ؛ ولي در سامانه جديد مالکان ساختمانها ديگر ارتباط مستقيم با شرکتهاي بازرسي و حق انتخاب بازرس آسانسور خود را نداشته و اين کار تحت نظارت کارشناسان استاندارد و توسط سامانه به صورت اتوماتيک و به عدالت انجام خواهد شد .
وي تعداد آسانسورهايي که توسط شرکت هاي بازرسي همکار اداره کل استاندارد استان اصفهان مورد بازديد فني قرار گرفته و جهت آنها تاييديه صادر شده را تا پايان سال جاري 1955 عدد عنوان کرد .
شفيعي از مردم ولايت مدار استان اصفهان درخواست کرد براي حفظ سلامتي خانواده ها نسبت به استاندارد سازي آسانسورها اقدام نموده تا با خاطري آسوده و مطمئن از آسانسور استفاده نمايند .
منبع: روابط عمومي اداره کل استاندارد استان اصفهان
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :
<>
شيدسچپج
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031